X
تبلیغات
زولا
پیامک؛ اس ام اس؛ پیام کوتاه
همه چیز درباره پیامک؛ اس ام اس؛ پیام کوتاه 
قالب وبلاگ

با ارسال پیامکی که محتوای اطلاعاتی در مورد بیماری آسم به کودکان مبتلا به این بیماری بود، فهم و آگاهی این کودکان و در نتیجه روند سریع‌تر بهبودی آنان، موفقیت آمیز گزارش شده بود. با یک ارسال پیامک معمولی به کودکان مبتلا به آسم و پرسیدن از آن‌ها در مورد نشانه‌های بیماری و دادن دانش به آن‌ها در مورد شرایطی که در آن قرار دارند می‌توانید وضعیت نهایی سلامت این افراد را ارتقا دهید.

"موسسه فناوری جورجیا" طی مطالعه جدید روی کودکان بیمار، سوالاتی را در مورد نشانه‌های بیماری از آن‌ها پرسید و از طریق پیامک اطلاعاتی را در مورد بیماری آسم به آن‌ها انتقال داد و در پایان این بررسی مشخص شد که عملکرد سیستم ریوی این افراد ارتقا یافته است و در طول دوره زمانی چهار ماه فهم آن‌ها نسبت به گروه دیگری که پیامک‌ها را دریافت نکرده بودند از این بیماری بیشتر شده است.

"روزا آریاگا" (Rosa Arriaga) مدیر این تحقیقات و محقق برتر مرکز سیستم‌های رایانه‌ای تعاملی در کالج Georgia Tech در این خصوص گفت: «این روزها پیامک به عنوان ابزاری محسوب می‌شود که زمان دقیق مصرف داروها را به بیماران اعلام می‌کند و در این مطالعه جدید ما دریافته‌ایم که کودکان در جریان استفاده از این ابزار بسیار موفق‌تر بوده‌اند و از بیماری خود بیشتر آگاهی کسب کرده‌اند».

نتایج حاصل از این مطالعه جدید در کنفرانس ACM SIGCHI با موضوع "عوامل انسانی در سیستم‌های رایانه‌ای 2013" که در پاریس برگزار شده است، اعلام شد.


7 خرداد 1393 | 09:00 | نظرات (0)
.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 1054