X
تبلیغات
زولا
پیامک؛ اس ام اس؛ پیام کوتاه
همه چیز درباره پیامک؛ اس ام اس؛ پیام کوتاه 
قالب وبلاگ

یکی از محققان دانشگاه ویلانوا بر اساس بررسی جدید خود هشدار داده که نوجوانان و جوانانی که به فناوری اعتیاد دارند در هنگام خواب هم پیامک می‌فرستند. "الیزابت دودل" (Elizabeth Dowdell) در این باره می گوید:

ارسال پیامک در هنگام خواب پدیده جدیدی محسوب نمی‌شود، اما کارشناسان بر این باورند که این روند با رویه‌هایی که انسان امروزی برای تقارن هرچه بیشتر با دنیای فناوری پیش‌ می‌گیرد نامتقارن است و از این رو این پدیده را می‌توان خطرناک‌تر از اختلال راه رفتن در هنگام خواب دانست.

این اختلال دقیقا به همان صورتی است که فکر می‌کنید؛ ارسال پیامک در حالی که کاملا به خواب رفته‌اید. در این حالت شما در فضایی بین خواب و بیداری به ‌سر می‌برید و همان طور که از این توضیح برمی‌آید، در چنین فضایی اقدام به ارسال پیامک می‌کنید.

زمانی که فرد معتاد به فناوری در خواب به ‌سر می‌برد صدای مخصوص پیامک تلفن‌ همراه به گوش وی‌ می‌رسد و در همین شرایط او اقدام به پاسخگویی می‌کند. برای رهایی از این مشکل باید به هنگام خواب تلفن‌همراه را دور از خود نگه داشت و صدای آن را کاملا قطع کرد. اختلالات خواب باعث چاقی، افسردگی، افت تحصیلی و ... می‌شود.


1 خرداد 1393 | 09:00 | نظرات (0)
.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 1054